NAVIGAL

ZARZĄD

Rafał Maciejewski

Założyciel i Prezes Zarządu NAVIGAL

Góral z pochodzenia i charakteru, geolog z wykształcenia, manager IT z wyboru. Biznes zastał go w wyjątkowym miejscu. NAVIGAL (poprzednio: IT PiAST) założył wbrew wszystkiemu i wszystkim: kiedy wyprowadził się z Zakopanego do Krakowa, żeby zapewnić synowi opiekę lekarską. Postawił na sektor oprogramowania dla korporacji, dziś z rozwiązań NAVIGALA korzystają firmy wszelkich kategorii na kilku kontynentach.

Na samym początku nieznana nikomu spółka oferując unikalne rozwiązania przyciągała potężnych klientów, jak choćby Unibake, jedna z największych grup piekarniczych w Europie. Rafał Maciejewski w niewielkim zespole wdrożył tam system ERP z rodziny Microsoft. Niewiele później firma została Certyfikowanym Partnerem Microsoftu, a następnie pierwszą polską firmą, która zdobyła globalną nagrodę Microsoft Pinnacle Award za najlepsze wdrożenie systemu ERP w kategorii Environmental Sustainability. Partnerstwo z amerykańskim gigantem technologicznym z Redmont do dziś owocuje wdrożeniami najlepszych systemów z rodziny Microsoft 365 w Polsce i za granicą.

Klientami firmy zbudowanej przez Rafała Maciejewskiego jest dziś czołówka polskiego biznesu, to m. in. Grupa Allegro, Frisco, mBank, Oknoplast, Wittchen czy Auto Partner.

W 2020 r. spółka uniezależniła swoje produkty od platformy Dynamics, zmieniła nazwę na NAVIGAL i zaczęła przyciągać firmy zza granicy. Weszła na rynki europejskie, a następnie do Ameryki i Azji. Rafał pozyskał dla NAVIGALA najlepszych programistów i konsultantów dostępnych na rynku.

Opiekę nad strategicznymi kierunkami rozwoju NAVIGAL łączy z trzema innymi pasjami swojego życia: nurkowaniem, żeglowaniem na otwartym morzu oraz pokonywaniem dróg i bezdroży na motorze.

Krzysztof Mrowiec

Wiceprezes NAVIGAL

Absolwent systemów informatyki przemysłowej na AGH, z firmą związany od niemal samego początku. Specjalizuje się w informatycznych rozwiązaniach magazynowych. W NAVIGAL przeszedł wszystkie szczeble kariery od młodszego konsultanta po Wiceprezesa Zarządu. Jako konsultant wdrażał systemy w obszarze WMS. Rozwiązania, które wychodziły spod jego ręki przyciągały kolejnych Klientów w Polsce oraz za granicą.

Łatwość w komunikacji i wyjątkowa umiejętność pośredniczenia między wymaganiami biznesu a programistami sprawiły, że NAVIGAL (poprzednio: IT PiAST) powierzył mu stworzenie Działu Serwisu. Krzysztof zbudował ten dział od podstaw – dziś to wizytówka NAVIGAL. Dział Serwisu nie tylko zapewnia bieżące wsparcie użytkowników, ale też nieustannie rozbudowuje systemy o nowe funkcjonalności w obszarze WMS, zakupów, sprzedaży, produkcji oraz finansów.

Dziś zarządzany m.in. przez Krzysztofa NAVIGAL działa na kilku kontynentach, a on sam osobiście nadzoruje najważniejsze projekty w firmie.

Andrzej Głuszek

Wiceprezes NAVIGAL

Absolwent Wydziału Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej. Oszczędny w słowach i wyjątkowo precyzyjny. Zegarkami i programowaniem zajmuje się od zawsze.

Łącząc kompetencje kierownika projektu i architekta wdrażał systemy klasy ERP w firmach, które dziś są europejskimi potentatami w swoich branżach (Oknoplast, Auto Partner) i opanowały Polskę w batalii e – commerce (Frisco).

Przygotowane z jego udziałem systemy SmartWMS odgrywają dziś kluczową rolę w ekspresowym dostarczaniu przesyłek w całej Europie.

O NAS

Navigal to przede wszystkim Ludzie!

SmartWMS,

SmartInvOpt,

Business Central,

Microsoft Dynamics 365

to nasze środowisko i nasz język.

Działamy na zapleczu wielkiej, choć wciąż wzbierającej fali e-commerce. Nasza jednostka to interdyscyplinarny zespół najlepszych na rynku architektów IT, programistów, konsultantów i webMasterów.

W języku naszych klientów brzmi to tak: Przesyłka z częściami samochodowymi, na które niecierpliwie czekacie razem z mechanikiem. Wymarzona zabawka dla dziecka, o którą pyta codziennie od momentu zamówienia. Nowe buty dla dziewczyny, które przyniosą jej tyle radości. Miliony takich przesyłek każdego dnia budzą u Was uśmiech, ale widzi je tylko kurier, który jest na samym końcu tej drogi. Wcześniej trzeba pokonać tysiące przeszkód, żeby ta paczka nie zgubiła się i dotarła szybciej, niż przesyłka konkurencji.

DOŚWIADCZENIE

Już od kilkunastu lat budujemy informatyczne zaplecze dla e-commerce.

W ten sposób torowaliśmy drogę dla handlu internetowego nie tylko lokalnie – w Polsce, ale również globalnie – w EUROPIE i AZJI. Obecnie wkraczamy na ostatni „dziewiczy” dla nas kontynent – Amerykę Południową. Kiedy do magazynów i dystrybucji weszliśmy ze sztuczną inteligencją i algorytmami genetycznymi wyścig z czasem okazał się możliwy do wygrania. Budujemy rozwiązania oparte na własnych – opatentowanych – technologiach.

Jednocześnie jesteśmy partnerem największego światowego gracza – MICROSOFT. Jesteśmy Certyfikowanym Partnerem Microsoft i pierwszym polskim partnerem wyróżnionym nagrodą Microsoft Pinnacle Award. Dziś kiedy wyścig o pierwszeństwo w zakupach na odległość wchodzi w swoją decydującą fazę my już tylko udoskonalamy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, w tym na sieciach neuronowych.

NA RYNKU

Przygotowane i wdrożone przez nas systemy dzięki szybkiej realizacji zamówień pozwoliły wielu firmom zająć czołowe miejsca w handlu XXI wieku.

Do tej pory byliśmy znani jako IT PIAST. Teraz w przełomowym momencie dla całej światowej gospodarki, wraz z wprowadzeniem na rynek innowacyjnych rozwiązań zmieniamy nazwę na NAVIGAL.

Pokazujemy kierunek, w jakim będzie podążał rynek. My jesteśmy już tam, gdzie cała branża dystrybucyjna i handlowa znajdzie się za chwilę.