NAVIGAL

SmartWMS

Magazynowy system informatyczny nowej generacji.

SmartWMS
Magazynowy system informatyczny nowej generacji.

W Navigal doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest zarządzanie magazynem, dlatego proponujemy nowoczesny system informatyczny usprawniający ten proces. SmartWMS jest programem w pełni konfigurowalnym, którego funkcjonalność dopasujesz do potrzeb Twojej firmy.

SmartWMS czyli inteligentny magazyn.

Czy SmartWMS jest zwykłym systemem WMS? To system magazynowy wzbogacony o sztuczną inteligencję. Jak działa? Najprościej odpowiedzieć na przykładzie. Weźmy jednego z naszych Klientów: Auro Partner. Kiedyś firmę mieszczącą się w garażu, dziś to notowany na GPW europejski potentat w handlu częściami samochodowymi. 

SmartWMS (Warehouse Management System) zwiększył wydajność przepływu towaru o ponad 100%: z 600 pojemników na godzinę do 1300 pojemników na godzinę. Oto, jak wygląda w działaniu:

Dzięki IT w magazynie:

  • dzienna trasa pokonywana przez pracowników w magazynie zmniejszyła się z 12 km do 8 km, a ich wydajność wzrosła o 38%,
  • liczba sztuk towaru wydawana przez magazyn wzrosła ze 160 000 do
    ponad 220 000 dziennie,
  • liczba przesyłek wydawanych przez magazyn wzrosła 10 500 do 15 000,
    dziennie
  • liczba sklepów i oddziałów Auto Partner wzrosła z 60 do ponad 110.

 Te liczby przekładają się na ogromne zyski dla firmy. Znacznie przyspieszony został czas wyjazdów, a godzina przyjęcia ostatniego zamówienia przesunęła się z 18:00 do 20:00, co dało firmie ogromną przewagę konkurencyjną na rynku. Auto Partner jest w stanie zrealizować zamówienie wysłane z Paryża w ciągu 24 godzin.

Po SmartWMS zaczęły sięgać firmy z Europy, Azji i Ameryki

Automatyka w magazynie, sztuczna inteligencja i algorytmy genetyczne NAVIGAL wspierające inteligentny magazyn wyniosły na orbitę e-commerce takie firmy jak Frisco, Oknoplast, Wittchen. Z systemów magazynowych NAVIGAL zaczęły korzystać także międzynarodowe korporacje, jak choćby niemiecka Grupa BMZ, europejski lider w produkcji baterii i akumulatorów:

NAVIGAL wszedł do NATO

Dziś nasze systemy SmartWMS wspierające zarządzanie magazynem są jeszcze wydajniejsze, niż wówczas, gdy zaczynaliśmy współpracę z Auto Partner. NAVIGAL został wpisany na listę dostawców NATO i US Army:

I choć nie możemy tu wszystkiego ujawnić to pozycja rynkowa naszych Klientów jest naszą najlepszą referencją.

Skontaktuj się z nami już dziś - z przyjemnością zaprezentujemy wszystkie możliwości oprogramowania SmartWMS.