NAVIGAL

ZARZĄD

Rafał Maciejewski

Założyciel i Prezes Zarządu NAVIGAL

Zakopiańczyk z góralskim charakterem, geolog z wykształcenia, manager IT z wyboru. Biznes zastał mnie w wyjątkowym miejscu. NAVIGAL (poprzednio: IT PiAST) założyłem wbrew wszystkiemu i wszystkim: kiedy wyprowadziłem się z Zakopanego do Krakowa. Postawiłem na sektor oprogramowania dla korporacji oferując rozwiązania z grupy Microsoft Dynamics. Dziś z rozwiązań NAVIGAL korzystają firmy wszelkich branż na kilku kontynentach.

Od początku spółka oferując unikalne rozwiązania przyciągała dużych klientów, jak choćby Lantmannen, jedna z największych grup branży spożywczej w Europie. W niewielkim zespole wdrożyliśmy  tam system ERP z rodziny Microsoft. Wkrótce firma została Certyfikowanym Partnerem Microsoftu, a następnie pierwszą polską firmą, która zdobyła globalną nagrodę Microsoft Pinnacle Award za najlepsze wdrożenie systemu ERP w kategorii Environmental Sustainability. Partnerstwo z amerykańskim gigantem technologicznym z Redmont do dziś owocuje wdrożeniami nowoczesnych systemów z rodziny Microsoft 365. W Polsce i za granicą.

Klientami od lat jest dziś czołówka polskiego biznesu, to m. in. Grupa Auto PartnerGrupa AllegroFriscomBankOknoplast czy Wittchen.

Weszliśmy na rynki europejskie, a następnie do Ameryki i Azji. W 2020 r. uniezależniliśmy swoje produkty od platformy Dynamics, zmieniliśmy nazwę na NAVIGAL i zaczęliśmy przyciągać coraz większe firmy zza granicy. Jestem dumny z faktu, że pozyskałem dla NAVIGALA najlepszych programistów i konsultantów dostępnych na rynku.

Wychodzę z założenia, że – szczególnie w dobie automatyzacji, którą sam rozwijam – relacje z ludźmi są i pozostaną podstawą każdego biznesu. Kontakt z ludźmi pomaga mi nie tylko rozwijać firmę, ale także pozostałe pasje swojego życia: nurkowanie, żeglowanie na otwartym morzu oraz pokonywanie dróg i bezdroży na motorze.

Krzysztof Mrowiec

Wiceprezes NAVIGAL

Absolwent systemów informatyki przemysłowej na AGH, z firmą związany od niemal samego początku. Specjalizuje się w informatycznych rozwiązaniach magazynowych. W NAVIGAL przeszedł wszystkie szczeble kariery od młodszego konsultanta po Wiceprezesa Zarządu. Jako konsultant wdrażał systemy w obszarze WMS. Rozwiązania, które wychodziły spod jego ręki przyciągały kolejnych Klientów w Polsce oraz za granicą.

Łatwość w komunikacji i wyjątkowa umiejętność pośredniczenia między wymaganiami biznesu a programistami sprawiły, że NAVIGAL (poprzednio: IT PiAST) powierzył mu stworzenie Działu Serwisu. Krzysztof zbudował ten dział od podstaw – dziś to wizytówka NAVIGAL. Dział Serwisu nie tylko zapewnia bieżące wsparcie użytkowników, ale też nieustannie rozbudowuje systemy o nowe funkcjonalności w obszarze WMS, zakupów, sprzedaży, produkcji oraz finansów.

Dziś zarządzany m.in. przez Krzysztofa NAVIGAL działa na kilku kontynentach, a on sam osobiście nadzoruje najważniejsze projekty w firmie.

Andrzej Głuszek

Wiceprezes NAVIGAL

Podobno jestem oszczędny w słowach i wyjątkowo precyzyjny…

…a więc pokrótce: jako programista, konsultant, architekt i kierownik projektu przez ponad 25 lat uczestniczyłem w projektowaniu, budowie i uruchomieniu wielu systemów klasy ERP, zarówno w kraju, jak i za granicą. Doświadczenie zdobywałem na projektach w firmach, które dziś są europejskimi potentatami w swoich branżach (Oknoplast, Auto Partner), oraz które opanowały Polskę w batalii e-commerce (Frisco). Systemy z rodziny SmartWMS, opracowane z moim udziałem przez NAVIGAL, odgrywają dziś kluczową rolę w ekspresowym dostarczaniu przesyłek w Europie.

Moje dwie największe pasje, którym poświęcam się w zasadzie od zawsze, to stare mechanizmy zegarowe i stare języki programowania, nierozerwalnie ze sobą związane.

Pierwsze mechanizmy zegarowe znacząco poprawiły dokładność odmierzania czasu, a pierwsze języki programowania przeniosły mechaniczne maszyny liczące na kolejny poziom rozwoju. Bez mechanizmów zegarowych nie byłoby mechanicznych maszyn liczących, dzięki którym możliwa była budowa pierwszych komputerów. Jakby to dziwnie nie zabrzmiało, nie byłoby dzisiejszych superkomputerów bez technologii rodem ze starych zegarków, do dziś precyzyjnie odmierzających upływ czasu w muzeach i kolekcjonerskich zbiorach.

Historia zegarmistrzostwa i historia informatyki są dla mnie nieustającą inspiracją podczas budowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych w erze sztucznej inteligencji oraz kolejnej rewolucji przemysłowej.

U podstaw nawet najbardziej skomplikowanych mechanizmów zegarowych leży minimalizm, precyzja wykonania i łatwość ich ciągłego utrzymania w ruchu. Podobnie jest z systemami informatycznymi: solidna architektura, modularność i silne mechanizmy integracji dają możliwości rozwoju i utrzymania oprogramowania, niezbędne w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Dzięki pojawieniu się języków programowania maszyny obliczeniowe od jednozadaniowych, mechanicznych kalkulatorów ewoluowały do programowalnych, wielozadaniowych komputerów, dzięki którym możliwe stało się spełnienie marzeń ludzkości: poprawa jakości życia, eksploracja kosmosu, globalna komunikacja i jakże wygodny e-commerce.

O NAS

Navigal to przede wszystkim Ludzie!

SmartWMS,

SmartInvOpt,

Business Central,

Microsoft Dynamics 365

to nasze środowisko i nasz język.

Działamy na zapleczu wielkiej, choć wciąż wzbierającej fali e-commerce. Nasza jednostka to interdyscyplinarny zespół najlepszych na rynku architektów IT, programistów, konsultantów i webMasterów.

W języku naszych klientów brzmi to tak: Przesyłka z częściami samochodowymi, na które niecierpliwie czekacie razem z mechanikiem. Wymarzona zabawka dla dziecka, o którą pyta codziennie od momentu zamówienia. Nowe buty dla dziewczyny, które przyniosą jej tyle radości. Miliony takich przesyłek każdego dnia budzą u Was uśmiech, ale widzi je tylko kurier, który jest na samym końcu tej drogi. Wcześniej trzeba pokonać tysiące przeszkód, żeby ta paczka nie zgubiła się i dotarła szybciej, niż przesyłka konkurencji.

DOŚWIADCZENIE

Już od kilkunastu lat budujemy informatyczne zaplecze dla e-commerce.

W ten sposób torowaliśmy drogę dla handlu internetowego nie tylko lokalnie – w Polsce, ale również globalnie – w EUROPIE i AZJI. Obecnie wkraczamy na ostatni „dziewiczy” dla nas kontynent – Amerykę Południową. Kiedy do magazynów i dystrybucji weszliśmy ze sztuczną inteligencją i algorytmami genetycznymi wyścig z czasem okazał się możliwy do wygrania. Budujemy rozwiązania oparte na własnych – opatentowanych – technologiach.

Jednocześnie jesteśmy partnerem największego światowego gracza – MICROSOFT. Jesteśmy Certyfikowanym Partnerem Microsoft i pierwszym polskim partnerem wyróżnionym nagrodą Microsoft Pinnacle Award. Dziś kiedy wyścig o pierwszeństwo w zakupach na odległość wchodzi w swoją decydującą fazę my już tylko udoskonalamy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, w tym na sieciach neuronowych.

NA RYNKU

Przygotowane i wdrożone przez nas systemy dzięki szybkiej realizacji zamówień pozwoliły wielu firmom zająć czołowe miejsca w handlu XXI wieku.

Do tej pory byliśmy znani jako IT PIAST. Teraz w przełomowym momencie dla całej światowej gospodarki, wraz z wprowadzeniem na rynek innowacyjnych rozwiązań zmieniamy nazwę na NAVIGAL.

Pokazujemy kierunek, w jakim będzie podążał rynek. My jesteśmy już tam, gdzie cała branża dystrybucyjna i handlowa znajdzie się za chwilę.