NAVIGAL

Logistyka potęgą Polski

Jest rok 1618, Polska stała się właśnie europejskim potentatem logistycznym, choć to słowo wejdzie do języka gospodarki nie wcześniej, niż za kilkaset lat.

Europejczycy zaczynają odkrywać inne kontynenty, dopiero za 70 lat Brytyjczycy rozpoczną wojny z Indianami o panowanie w Ameryce. Do momentu wynalezienia kolei żelaznej rzeki będą najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi.

Port w Gdańsku bije światowe rekordy transportu zboża: ćwierć miliona ton rocznie. Drugie albo nawet trzecie tyle znajduje się w spichlerzach Kazimierza Dolnego. Rzeczpospolita jest najsilniejszym państwem w swojej historii, Polska jest nazywana „Spichlerzem Europy”, a Wisła najważniejszą gospodarczo rzeką świata. Przez Polskę do całej Europy płynie jedzenie, elementy do budowy okrętów, drewno, materiały budowlane i sprzęt artyleryjski. Polska jest u szczytu swej potęgi.

Spichlerz w Gdańsku. Symbol polskiej potęgi gospodarczej Złotego Wieku

Jest rok 2022. Zaprojektowane w naszym kraju inteligentne systemy magazynowe typu SmartWMS: https://navigal.eu/produkty-pl/ kupują korporacje na wszystkich niemal kontynentach. Polska jest członkiem najpotężniejszego sojuszu wojskowego na świecie i jednej z największych globalnych unii gospodarczych. Polskie huby logistyczne wykorzystywane są w największej aktualnie logistycznej operacji globu: do transportu broni, artykułów humanitarnych oraz żywności na Ukrainę. Na oczach świata, tuż pod granicami Polski wali się potęga rosyjskiego imperium, które niewoliło Polaków od kilkuset lat.

Po raz kolejny potwierdza się teza, że siła polskiego państwa jest wprost proporcjonalna do jego możliwości logistycznych. Sztuczna inteligencja w systemach logistycznych, wyrastające jak na drożdżach gigantyczne magazyny, dwupasmowe  autostrady i nowoczesne lotniska nie przypominają w niczym błotnistych dróg, którymi ledwo wlokły się samochody przed I i II Wojną Światową. Możemy wreszcie z optymizmem patrzeć w swoją przyszłość.

Elektroniczne systemy zarządzania magazynami i logistyką NAVIGALA w niemieckiej fabryce baterii BMZ w Gliwicach

Oprogramowanie oparte na algorytmach genetycznych (możecie o nim poczytać na naszych stronach: https://navigal.eu/smartinvopt-pl/  ) pozwala przewidzieć przyszłość, przynajmniej w biznesie. W polityce zagranicznej, mimo sporych zawirowań wewnętrznych nasza przyszłość wydaje się być równie dobra, jak w logistyce. Wydaje się, że jesteśmy dopiero na początkowej fali wzrostu. 11 listopada, w Dniu Niepodległości warto, żebyśmy chwilę pomyśleli o tych, którzy oddali swoje życie za to, że dziś jesteśmy najszczęśliwszym pokoleniem ostatnich 400 lat.