NAVIGAL

Auto-Partner rozbił bank!

Odkąd AutoPartner zaczął korzystać z naszych systemów magazynowych skala ich wzrostu przebiła większość znanych na rynku rekordów.

Dynamiczny rozwój tej firmy to gorący temat już nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.  Wg. najnowszych informacji Grupa Auto Partner po trzech kwartałach 2021 r. osiągnęła przychody ze sprzedaży prawie 1,7 mld zł, co stanowi wzrost o 35% (rok do roku). Oznacza to, że Auto Partner wypracował po trzech kwartałach poziom sprzedaży osiągnięty w całym poprzednim 2020 r. Wygląda na to, że Grupa AP dopiero zaczęła przyspieszać. Przychody ze sprzedaży za listopad 2021 wyniosły 200,534 mln zł, czyli o 37,94% więcej niż rok temu.

Przypomnijmy, że Auto Partner rozpoczął współpracę z NAVIGALEM w 2011 r. Wprowadziliśmy tam system SmartWMS oparty na sztucznej inteligencji, wsparty algorytmami genetycznymi. Po wdrożeniu systemów NAVIGALA firma stała się jednym z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie. SmartWMS zwiększył wydajność przepływu towaru o ponad 100% z 600 pojemników na godzinę do 1300 pojemników  na godzinę.

Od momentu wdrożenia Auto Partner otworzył 11 nowych oddziałów w Polsce i w efekcie łączna ich liczba wynosi 104. Ostatnia filia powstała w Kołobrzegu, w listopadzie 2021 r. Sieć sprzedaży Auto Partner SA pokrywa już wszystkie województwa. Spółka planuje dalsze poszerzanie filii i dotarcie do jeszcze większej liczby klientów w szybkim czasie. Tylko w pierwszych 3 kwartałach 2021 r. Auto Partner powiększył swój eksport prawie o połowę (+46% rok do roku) oraz sprzedaż w kraju o prawie 28%. Od momentu nawiązania naszej współpracy Grupa Auto Partner utrzymuje wysoką rentowność, ostatnio zysk netto wzrósł o 76% do 144,4 mln zł. Auto Partner nawiązał współpracę z NAVIGALEM od lat. Innych naszych Klientów, którzy urośli w ostatnim czasie razem z nami możecie znaleźć choćby tu: https://navigal.eu/referencje-pl/

Jak NAVIGAL pomógł Auto Partnerowi zdobyć rynek w Polsce, Europie i na świecie? O tym opowiada ten spot w niecałe 150 sekund: